2020 Yılında Neler Oldu?

Geçtiğimiz yıllarda, yıl sonu yaklaşırken o yılın triatlon bilançosunu kaleme almaya çalışırdım ama bu yıl bunu yapmadım.

Neden mi yapmadım, çünkü TTF Ankara İl Temsilciliği, 2020 yılı değerlendirmesini o kadar güzel ve kapsamlı yaptı ki, onun üstüne ne yazsam zayıf kalacaktı.

Aslında pandemi yüzünden zaruri olarak çok daha az etkinliği olan bir yıl geçirmiştik ve ben pek yazacak bir şeyler olmadığını düşünüyordum fakat yanılmışım.

Ankara İl Temsilciliği ve Ankrya Triatlon Takımı kolektif bir çalışmayla müthiş bir 2020 yılı değerlendirmesi yapmış kendilerini tebrik ediyorum.

Ben, bu türden çalışmaları tarihe not düşmek adına çok kıymetli buluyorum. Çünkü bu tür çalışmalar, camiada antrenörden veliye, sporcudan seyirciye herkes için faydalı ve ilham vericidir.

İlerde, şöyle bir geriye dönüp baktığımızda sadece geçmiş yarışma sonuçlarını değil, o yıl tüm yaşananların görebilmek çok değerli olacaktır, emin olabilirsiniz?

Bu yüzden de 2008’ den bu yana çeşitli mecralarda triatlon üstüne yazarak triatlonun tanınması ve bilinirliği için çalıştım hep.

Beş yıldır Ankara İl Temsilcisi olan Sevgili Türker Arat ve Ankrya Spor Kulübü’ nün bu çabalarını gönülden takdir ediyor ve destekliyorum.

Elbette bu güzel çalışma Gençlik Spor Bakanlığı’ nın gözünden kaçmamış ve geçtiğimiz ay GSB’ nin resmi sitesinde yer bulmuş.

Ben, bu yazımı daha fazla uzatıp sizlere 2020 sezonunda olanlardan bahsetmek istemiyorum çünkü aşağıdaki linke tıklayarak çalışmanın bizzat kendisini okumanızı istiyorum.

Keyifli okumalar.

http://ankara.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/3/220523/triatlon-il-temsilciligi-2020-yili-degerlendirmesi.aspx

Editör: Dilek KURT
Hazırlayan: Alpay AKHUN

1 Beğeni