Çok Sevgili Ata Yahşi'yi Kaybettik

Çok kıymetli dostum Adnan Yahşi’ nin oğlu çok kıymetli kardeşimiz Ata Yahşi’yi pazartesi sabahı geçirdiği talihsiz kazada kaybetmiş bulunuyoruz.

Acımız tarifsiz ve kelimeler yetmiyor. Ailesine başsağlığı merhuma da Allah’ tan rahmet diliyorum.

Hep Beraberdik Hem Uzun Yıllardır Hem Son Günlerde

Haftasonunda Mersin Yenişehir Triatlonu’ nda beraberdik hep. Onur Calp’ le BroBike teknik destek ekibi olarak yarışlara şirket aracıyla gelmişlerdi. Biz de babası Adnan Yahşi’ yle birlikte uçakla gitmiştik Mersin’ e. Güle oynaya üç gün geçirdik son ana kadar.

Ata’ ya son vedaymış meğerse…

Kaç gündür beraberdik ama en son pazar günü öğleden sonra görüştük, bisikletleri teslim ettik. Ata ve Onur’ a İyi uydunuz mu çocuklar dedim. Onur “Evet abi, dün akşam çok iyi uyuduk.” dedi. Hah tamam, sevindim dedim. “İşiniz zor size bir asistan daha lazım fiziki işler için, mesela ben gelebilirim.” diye takıldım.

(Son videosunun linki)
https://www.instagram.com/tv/CckdiBvFyA8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Sonra onlardan ayrıldık, 19:30’ da Havaş’ a bindik yola çıktık. Mersin’ den çıkalı henüz yarım saat bile olmamıştı ki otoyolda giderken brandada BroBike yazan bir araç gördüm. Anlık bir tereddütten sonra “Adnan, bak bizim çocuklar gidiyor.” dedim. “Adnan;” video çekelim." dedi, Dilek; “fenerleri açalım el sallayalım.” dedi. O sırada Havaş kaptanı da bize eşlik etti korna ile selamladı onları.

Karşılıklı sıcak gülüşlerle el salladık birbirimize. Ata’ nın el sallarkenki gülen yüzü hiç aklımdan gitmiyor. Meğerse Adnan’ la, Ata vedalaşmış o anda haberimiz yok. :pensive:

Gece boyunca sohbet ettik Adnan’ la. "Çocuk çok yoğun çalışıyor İzmir’de bu aralar pek görüşememişsinizdir, burda görüştünüz mü bari diye sorduk. “Yok pek görüşemedik yoğunluktan!” dedi.

Sonra İzmir’ e vardık 01’ gibi. Yattık, kalktık, sabah acı haber geldi.

İçimiz, ciğerimiz, yüreğimiz yandı, kavruldu.

Adnan ve Arzu’ nun acılarını hayal bile edemiyorum… :pensive:

Ata’ ya tekrardan Allah’ tan rahmet sevenlerine sabırlar diliyorum :pensive:

Ah be çocuk, yaktın geçtin…

1 Beğeni