Cyclingtr Yayın Hayatına Son Verdi

IMG_20210108_144216
CyclingTR, geçtiğimiz gün 13 yıllık yayın hayatına son verdi. Sitenin kurucusu Hakan Koç, 7 Ocak 2021 tarihinde cyclingtr.com sitesinden yaptığı açıklamayla cyclintr.com’ un kapandığını duyurdu.

Sitenin yayınlanan son mesajı;

“19 Mayıs 2007’ de başlayan maceramız ve yayın hayatımıza bu yazı ile son veriyoruz.

*Türkiye’ de bisiklet ve triatlon sporunun gelişmesi için her türlü engele ve bin bir zorluğa rağmen karşılıksız ve desteksiz olarak yeterince çaba sarf ettiğimizi ve bu anlamda gerek Türkiye ve gerekse Dünya’ da kalıcı bir iz ve isim bıraktığımızı ve bu Dünyaya bir çivi çakarak gittiğimizi düşünüyoruz. *

Emeği geçen alın teri döken herkese sonsuz teşekkür eder ülkemizde Atatürk’ ün hedef gösterdiği yolda ilerleyeceği sporcu ve spor adamları , yazarlar , federasyonlar yetiştirebileceği yarınlar görmek umuduyla hepinize hoşça kalın diyoruz

Saygılarımızla
Cyclingtr.com ailesi adına H. Hakan KOÇ”

şeklinde oldu.

Hakan Koç, ekibiyle birlikte uzun yıllar bisiklet ve triatlon branşlarının ülkemizde tanınması için yapmış olduğu çalışmalarla camiaya ücretsiz fotoğraf, video ve kaliteli içerikler sağlayarak önemli katkılarda bulunuyordu. CyclingTR, bu anlamda ülkemizdeki en eski ve en köklü internet yayıncılığı yapan yegane kuruluş olma sıfatına sahipti. Sitenin kapanmasıyla birlikte Cyclingtr’ com’ da 2007’ den bu yana üretilmiş eşsiz yazılı ve görsel içeriklerin ulaşımı sona ermiş oldu.

Hazırlayan: Alpay AKHUN

1 Beğeni

Üzücü bir haber fakat o içeriği bir şekilde yayında tutmak lazım Alpay abi. Teknik anlamda destek olabilirim diye düşünüyorum şahsen

2 Beğeni

Önder gerçekten çok üzüldüm kapanmasına. Başta Hakan Koç artı benim ve arkadaşlarımızın bir döneme ışık tutan ışık tutan çok sayıda görsel ve yazılı içerikleri vardı.

1 Beğeni

Okuyunca cok uzuldum. 10-11 yil oncesinde okumaya basladigim bir yayindi. Triatlona dair o kadar cok sey ogrenmistim ki genel kulturumun temel taslarini cyclingtr dosemistir. En buyuk emektarlarindan biri de Alpay Akhun’dur. Kapanmasaydi keske. uzun yillar bir bayrak gibi elden ele tasinabilirdi. Kac tane boyle yayin yapanlar vardi ki? Cok uzuldum… sagolun varolun…

2 Beğeni

Teşekkürler Mustafa’ cım. Tüm ekip çok emek vermişti. Maalesef kapandı :pensive:

2 Beğeni