Elit Milli Esra ve Gültigin Melilla' da Mücadele Etti

Geçtiğimiz haftasonu İspanya’ nın Melilla şehrinde Avrupa Kupası serisinin ilk ayağı koşuldu. 2021 Melilla Avrupa Kupası hem erkeklerde hem kadınlarda kürsüleri Fransız sporcular domine etti.

Elit kadınlarda altın madalya 57:07’ lik finiş zamanıyla Fransız Cassandra Beaugrand’ ın oldu. Gümüş madalya İtalyan Angelica Olmo’ nun, bronz madalya da yine bir Fransız sporcu olan Leone Periault’ un oldu.


Elit erkeklerde Fransız sporcu Leo Bergere, 49:06’ lık müthiş finiş zamanı ile birinci gelirken, bir diğer Fransız atlet Dorian Coninx ikinci, İsrailli Sachar Sagiv ise üçüncü oldu.

Elit kadınlarda ülkemizi temsil eden Esra Nur Gökçek 1:03:34’ lük finiş zamanı ile 50 inci olurken, elit erkeklerde yarışan Gültigin Er, 57:00 dakikalık finiş zamanıyla 61 inci sırada yer aldı.
foto4
18.8 km’ lik bisiklet parkurunda lider grupta yer alan erkek sporcular 45.8km/s ortalamayla kadın sporcular ise 40.5km/s ortalamayla sürdü.
esragokcekgultiginer2
5km’lik koşu etabını erkeklerde birinci gelen Leo Bergere 13:32 dakikada (2:44 pace) kadınların şampiyonu Cassandre Beaugrand ise 15:08 dakika (3:01 pace) gibi müthiş sürelerde koştular.

Sonuçlar ve detaylar için buraya tıklayın

Fotoğraflar: Avrupa Triatlon Federasyonu ve Türkiye Triatlon Federasyonu

4 Beğeni

Bisikletteki hız çok yüksek, koşu pace’leri ise inanılmaz! Bu paceleri koşabilmek için ne tip idmanlar yapıyorlar acaba?

1 Beğeni