Haftasonu antreman için sokağa çıkma izni alınması

Haftasonu antreman yapmak için sokağa çıkma izni alınması konusunda bireysel lisanslı sporculara federasyonun destek olmasını rica ediyoruz.

3 Beğeni

Sevgili Önder, geçtiğimiz ay İzmir’ de triatlon lisanslı bazı sporcu arkadaşlarımız federasyona başvuruda bulunmuş ve aldıkları belgeyi GSİM’ e götürmüşler. GSİM’ de bu yazıyı valiliğe gönderip onaya sunmuş. Valilik onayı alan yazı geri GSİM’ e dönmüş ve arkadaşlarımız bu yazı sayesinde haftasonu antrenmana çıkabilir hale gelmiş.

Nitekim biz de Alsancak Su Sporları Kulübü yaş grubu sporcuları olarak bir çalışma içine girdik ve kulüp yazımızı federasyona gönderdik. Yazı geçtiğimiz günlerde bize geri geldi. Bu hafta aynı süreci takip ederek biz de izin almaya çalışıyoruz. Süreç sonuçlanınca buradan sizlere bilgi vereceğim.

Bu çerçevede siz de bireysel olarak triatlon federasyonuna 2021 sezonunda yarışlara hazırlık amaçlı olarak federasyon onay yazısını talep edebilirsiniz. Bu konuda triatlon federasyonu zorluk çıkarmıyor.

Ha, bulduğunuz ildeki valiliğin vereceği karar konusunda şimdiden bir öngörüde bulunmamak mümkün değil tabi. Çünkü federasyon başkanı Bayram Yalçınkaya ile yaptığımız röportajda, valilik kararlarını ilden ile farklılık gösterme ihtimali olduğunu söylemişti.

1 Beğeni

Ben de yukarıdaki şekilde izin alıp 2 aydır antrenmanlarımı hafta sonları da yapabiliyorum.

Atletizm Federasyonu üzerinden aynı yol izlendiğinde ise problem çıkabiliyor. Triatlon Federasyonunun verdiği yazıyı Atletizm Federasyonu vermiyor ve GSİM de il temsilcisi onayı ya da yazı istiyor.

Ancak bir süredir bazı arkadaşlar daha kolay olan farklı bir yolu tercih etmeye başladılar.

Eğer lisansınız varsa E-Devlet üzerinden izin başvurusu yapabiliyorsunuz.

İçişleri bakanlığı e-başvuru menüsünde açılan alt menülerin seçimleri aşağıdaki gibi olacak;

Başvuru türü Kaymakamlık işlemleri
Dilekçe ve şikayetlerim değerlendirilmesi
İzmir valiliği (Örnek)
Çiğli kaymakamlığı (Örnek)

Dilekçenize şu lisanslı sporcuyum, İçişleri Bakanlığınca belirlenen sokağa çıkma kısıtlaması olan saatlerde antrenman yapabilmek için izin istiyorum vb… bir açıklama yazıyorsunuz. Mutlaka lisansınızı dosyalar kısmına ekliyorsunuz. 2,3 saate kalmadan talebiniz onaylanmıştır şeklinde cevap dönüyor.
Ancak ilginç olan Çiğli Kaymakamlığı bu talebi onaylarken Karşıyaka onaylamıyor. :slight_smile:

Bornova Kaymakamlığının da onayladığı haberi geldi.

2 Beğeni