MW Challenge Başlıyor

2021 yılının ilk özel triatlon ve duatlon yarışı, MW CHALLENGE 16-18 Nisan tarihinde Bodrum’ da koşulacak, hazır mısınız?

MW Challenge, katılımcılarına aynı hafta sonunda ister duatlon ister triatlon yarışına katılma imkanı sağlıyor. Mert Onaran, Ali Cem Aktaş, Engin Çetinkaya’ dan oluşan üç spor yürek, kurdukları spor organizasyon firmasıyla challenge yarışlarını sürekli hale getirerek marka yapmak için yola çıkmışlar.

Sponsor görüşmeleri devam eden ekip, organizasyonu uluslararası bir yarış haline getirmek için çalışmalarına şimdiden başlamış. Bu sayede ülkemizin triatlon branşında kendine ait ilk kez bir marka yarışına sahip olması hedeflenmiş.

Parkurlar Nerede ve Nasıl

17 Nisan Cumartesi günü duatlon, 18 Nisan Pazar günü triatlon kategorilerinde bireysel ya da takım olarak yarışlara katılmak mümkün. Duatlon severler için organize edilecek olan yarışın mesafesi; 10km koşu-60km bisiklet- 5km koşu şeklinde. Triatlon severler için organize edilecek olan yarışın mesafesi ise 1.2km yüzme- 60km bisiklet- 15km koşu şeklinde.

Bodrum Torba mevkiinde gerçekleştirilecek olan yarışların triatlon yüzme etabı Double Tree Hilton Işıl Club Otel plajında, bisiklet ve koşu etabı ise Torba-Güvercinlik arasında geçilecek.

Yüzme etabında wetsuit kullanımının serbest olacağı yarışın bisiklet etabı draftsız olacak. Bisiklet parkuru ironman severlerin tabiri ile “rolling” diye tabir edilen inişli çıkışlı 30km’ lik iki turdan oluşuyor. 60km’ lik bisiklet parkurunda yükseklik kazanımı toplamda 760m’ yi buluyor.

Her iki yarışın son etabı olan koşu ise patika koşusu şeklinde. Bilhassa triatlonun son etabı olan 15km’ lik koşusunun yükseklik kazanımı 560m’ yi buluyor ve bu da katılımcılar arasındaki çekişmenin tam anlamıyla yarışın adına yakışır bir challenge şeklinde geçeceği çok net.

Konaklama

Katılımcıların konaklaması için uygun fiyatlar alınan Double Tree by Hilton Oteli, aynı zamanda yarışın merkezi olarak belirlenmiş. Kit dağıtımı, teknik toplantı, makarna partisi, değişim alanı (T1), yüzme, dinlenme ve etkinlik alanları otelin içinde yer alacak. Double Tree by Hilton Oteli, aynı zamanda yarışma için özel hazırlanan alanda katılımcılara yemek ve menülerle ikramlarda bulunacak.

Yarışın Adı ve Anlamı

Yeni ve çarpıcı bir isimle triatlon dünyasına adım atan üç sportmen insan, “Neden Man & Woman Challenge?” sorusuna; “Anadolu topraklarında yaşamış medeniyetlerde, kadının hep erkekle bir olarak anılmasının onlara verdiği güçten yola çıkıldığı için. Günümüzde medeniyeti temsil eden pek çok ülkedeki hem cinslerinden daha önce seçme ve seçilme haklarını elde eden kadınlarımız, neden yarışma isminde erkeklerle beraber yer almasın? Bizler Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolunda ilerlemek adına bu isim çatısı altında birleşmeye karar vererek ismimizi belirledik. Bu nedenle de sloganımız: Challenge’ ın cinsiyeti mi olur?” diye cevap veriyor.

Sezon açılışında tabiri caizse tam manasıyla “Er Meydanı” diyebileceğimiz bir parkurda kendinizi denemek ve yarışarak eğlenmek istiyorsanız MW Challenge sizin için iyi bir tercih olabilir.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için organizasyonun resmi sitesi olan http://www.mwchallenge.org tıklayın.

Bol yarışlı sezon dilerim.

Editör: Dilek Kurt
Hazırlayan: Alpay AKHUN

1 Beğeni