Ocean Lava Ertelendi

Organizatör Alper Şensan’ dan aldığımız bilgiye göre Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan yarış 2021’ e ertelendi.


Bu yıl ülkemize ilk kez koşulması planlanan Dünya çapındaki önemli marka yarışlarından biri olan Ocean Lava pandemi yüzünden gelecek yıla ertelendi.

Şensan: "Tüm dünyayı etkisi altına alan
ve halen sürmekte olan Covid salgını sebebiyle bu sene Eylül ayında ilkini gerçekleştirmek için yola çıktığımız Ocean Lava Turkey yarışımızı çok üzülerek 2021 senesine ertelemek durumunda kaldık. Ocean Lava Global’in bu yöndeki talebi, Federasyon ve yerel yönetimlerce de uygun görülünce erteleme kararı çıktı.

Bildiğiniz üzere bir spor etkinliği, özellikle triatlon sadece start ve finish’ten oluşmuyor. İçerdiği onlarca unsur var. Teknik toplantı, makarna partisi, toplu start, açıkta sunulan beslenme noktaları, finish alanında masaj servisinden, ilk yardımına, dinlenme alanından, beslenme alanına bir çok detay bu salgında açık risk içeren hususlar. Hepsinden önemlisi atletlerin, onlarca gönüllünün, özel ve kamu görevlisinin sağlıkları en çok titizlendiğimiz husus. Öte yandan, yurtdışından atlet getirmek için çok fazla emek harcamış olmamıza rağmen, mevcut ortamda bunun imkansız olduğu da yaptığımız görüşmelerden çıkan bir başka gerçek.

İlki gerçekleşecek hoş bir olayı şartları zorlayarak garip bir şekilde yapmaktansa, Ocean Lava Global’in de tavsiyeleri ile bu seneyi atlayıp, kısmetse seneye sağlıklı güzel günlerde, atletlerin de antrenman eksiği olmadığı, sert ve güzel bir mücadele ile beraber olmanın en doğru karar olduğunu düşünüyoruz." diye açıklamada bulundu.

1 Beğeni

Umudumuz tri&bike kampta

1 Beğeni

İsterseniz orda mini orta mesafe yarışı yaparız. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Geriye yarı mesafe bir tek Belek kaldı. :frowning_face:

2 Beğeni

Alpay abi yapalim…

1 Beğeni

Anlaştık yapıyoruz :muscle::muscle::muscle:

1 Beğeni

2021 ile ilgili herhangi bir duyum alan var mı Ocean Lava için?

1 Beğeni

Organizatörü Alper Şensan ile görüştüm. Bu yıl da maalesef Covid nedeniyle Ocean Lava olmayacakmış. :pensive: