Powerman Turkey 2021

12 ülkede koşulan küresel duatlon yarış serisi Powerman Ultra Duatlon yarışları artık ülkemizdeki yarışma takvimlerinde de yer alıyor.

5-6 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Powerman Turkey Ultra Duatlon yarışları bu yıl ilk kez Antalya Kemer’ de gerçekleştiriliyor. Kemer’ deki yarışlar, küresel serisinin Dünya Şampiyonası ayağına da slot verecek.

Katılımcılar, iki ayrı mesafade koşulacak olan yarışlarda 10 koşu-60 bisiklet-10 koşu (klasik mesafe) ve 5 koşu-30 bisiklet-5 koşu (kısa mesafe) de hem bireysel hem de relay (takım) olarak yarışabilecekler.

Klasik kategorisinde yarışan elit ve yaş gruplarına para ödüllü yarışların yanı sıra çocuklarla miniklere yönelik Power teens ve Power Kids yarışları da gerçekleştirilecek.

Power teens kategorisinde 2km koşu-8km bisiklet-2km koşu; Power Kids’ te ise 1km koşu- 4km bisiklet- 1km koşu şeklinde olacak.

2021 Powerman Turkey yarışma kayıtları 15 Şubat’ tan itibaren yarışın resmi sitesi olan http://www.powermanturkey.com/
dan yapılabilinecek

Hazrılayan: Alpay AKHUN

7 Beğeni

Bir sıkıntı çıkmaz ise katılacağım yarışma. Yarışı rossist event düzenliyor. Daha önceden meis kaş yüzme yarışı tahtalı sky race ida ultra gibi organizasyonları her yıl düzenliyorlar. Bu organizasyonu da hakkıyla yapacağı kanaatindeyim. Geçen yıl ertelettiğim ida ultra ve tahtalı kaydımı buraya taşımamda yardımcı olan Polat Dedeye ayrıca teşekkür ederim. Çok zevkli bir yarış olacağına eminim.

3 Beğeni

Herşey yolunda giderse, ben de katılmayı planlıyorum. Markalı etkinliklerden önemli bir tanesinin daha, üstelik de pandemi gölgesine rağmen, ülkemize gelmesi mutluluk verici.

2 Beğeni

Malesef pandemi sebebiyle bu yarış da ertelendi.

1 Beğeni

Yarış ertelendi ancak organizatör aynı tarihe bir başka yarışını koydu. Yani pandemi sebebi ile değilde katılımın az olduğu için ertelendiğini düşünüyorum. Kasıma kadar turist vs olaylarının artacağı düşünülüp katılım fazla olur gibi planlanmışa benziyor.

1 Beğeni