Triathlon Saati Tavsiye

Arkadaşlar merhaba,

Bundan 2 sene önce maalesef fiyatı sebebi ile Garmin yerine ne kadar kötü olabilir ki diyerek Samsung Galaxy Watch aldım. Maalesef performansı oldukça hayal kırıklığı oldu. En sonunda kronometre olarak da kullanmaktan vazgeçtim ve satılmasını bekliyorum.
-Nabzı doğru ölçmüyor.
-Antrenman karşılaştırması yok.
-Anlık hızı yanlış ölçüyor.
-Ana branşım yüzme, yüzmede ne yaptığını anlamıyorum.
-Gps şanslıysanız çalışıyor.
-Eşleşmede ciddi sıkıntılar var falan falan.
-Akıllı saat olarak fena değil.

(Bu sorunların hepsi servise kanıtlarıyla sunuldu ama sorun yok denilerek iade edildi)

Antrenörüm ve kalp atışı göstergesinin doğruluğu benim için en önemlisi, gerekirse bant da kullanabilirim. Bahsettiğim sıkıntıları yaşamayacağım bir saat arayışı içerisindeyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Akıllı saat ve telefonların GPS’ leri profesyonel saatlerden çok daha zayıftır. O yüzden haritalaması daha kötü oluyor. Örnek olarak açık deniz yüzmesinde doğrusal yüzen bir yüzücünün haritasının çok tuhaf zikzaklarla dolu olduğunu görebilirsiniz. Elbette benzer durum yazılım için de geçerli. Halk arasında " Ne kaa(kadar) ekmek, o kaa köfte!" diye amiyene bir tabir var, katılıyorum.

Gelelim saat konusuna. Garmin, Suunto ve Polar gibi Pro GPS’ li spor saatleri konusunda uzmanlaşmış firmalar ama onların da fiyatları oldukça yüksek. Son yıllarda Wahoo da onların arasına girmeyi başardı ve biraz daha uygun ama çok ucuz değil.

Ben Garmin kullanıyorum. Şimdiye kadar ilk iki saatim Fenix 2 ve 3 oldu. Şu anda da Fenix 5 kullanıyorum. Üçünü de yurtdışından saati alıp getirenlerden aldım. Bu saatleri alırken en son modeli değil bi öncekini aldım hep ve daha ucuza geldi. Mesela Fenix 6 çıkınca ben 5’ i yurtdışında indirime girdiği zaman alıp Türkiye’ ye getirenlerden aldım. Gelen saat sıfır oluyor ama kutusu olmuyor. Saati ilk siz açıp veri yüklüyorsunuz. Tabi bu işi yapan güvenilir birini bulmak önemli.