Triatlona Başlamanın En Kolay Yolu - Kitap

Türkiye Triatlon Federasyonunun sitesinde yayınlanan habere göre triatlona yeni başlayanların uygulayabileceği antrenmanları içeren bir kitap yayınlanmış. İçeriği aşağıya yazıyorum. Faydalanmak dileğiyle.

Not! Kitaba ulaşma imkanı olan varsa 1 adet talibim. Malum bende yeni başladım. Çok minnettar olurum.

"Triatlona başlamayı düşünenlere veya bilgilerini güncellemek isteyen sporcu ve antrenörlere rehberlik edecek “Triatlon Antrenmanı - İlk Triatlon Yarışınız” kitabı, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun editörlüğünde yayınlandı.

Triatona genel hazırlık sürecinden teknik gelişim artıracak bilgilere, antrenman yöntemlerinden müsabaka hazırlığına kadar birçok konuyu derinlemesine inceleyen; Amerikalı yazarlar Linda Cleveland ve Kris Swarthout imzasını taşıyan kitap, toplam 240 sayfadan oluşuyor.

Triatlon branşındaki Türkçe yazılı kaynak sıkıntısını ortadan kaldırmanın ilk adımı olarak bu kitabı hayata geçirdiklerini belirten belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, konu hakkında şunları söyledi: “Ülkemizde, triatlona nitelikli yazılı eserler kazandırma projemize bu kitap ile başladık. Triatlon Antrenmanı’nın, basit ve eğlenceli üslubu ile camiamızın hali hazırda bir parçası olan veya triatlona başlamayı hedefleyen herkese önemli bir kaynak olacağına inanıyorum.”

Yalçınkaya: "Triatlon portal kaydı önemli"

Önümüzdeki haftadan itibaren kitabın; Türkiye genelindeki triatlon kulüpleri ile geçtiğimiz aylarda Antalya’da yapılan gelişim seminerine katılmış antrenörlere, antrenörlük kimlik kartı ile birlikte kargo yoluyla gönderilmeye başlanacağını hatırlatan Yalçınkaya, “Kargo işlemi için portalımızdaki antrenör ve kulüp iletişim bilgileri esas alınacaktır. O yüzden özelikle henüz kaydını yaptırmamış kulüplerimizin de portala girerek işlemlerini eksiksiz şekilde tamamlamaları önemlidir.” şeklinde konuştu.

Kitapta triatlonu oluşturan; yüzme, bisiklet ve koşu branşlarının ayrı ayrı ve detaylı şekilde incelendiğini belirten federasyon yetkilileri, Triatlon Antrenmanı kitabının, ilk triatlon faaliyetlerinden itibaren camianın geri kalanı ile buluşmasının sağlanacağını ifade ettiler.

Triatlon ailesine kazandırılacak bir sonraki kitap ise halen hazırlıkları devam eden “Triatlon Bilimi” isimli çalışma olacak."

https://www.triatlon.org.tr/triatlona-baslamanin-en-kolay-yolu-460.html

1 Beğeni

Ülkemizde bu manada daha önce tek Utkuer Yaşar hocamızın kitabı vardı. Oldukça faydalı bir kitap yazmıştı sağolsun. Bu da ikincisi oluyor. Emeği geçenlere teşekkürler

1 Beğeni

Federasyondan çok şık bir hareket :clap::clap::clap:
İnşallah en kısa zamanda tüm sporcuların ulaşmasını sağlarlar.

1 Beğeni