Yeni Üyelerimiz burada kendini tanıtıyor

Forumun kurucusu olarak ilk tanıtımı ben yapayım. İnşallah bu başlık altında 1000lerce mesaj olur ilerleyen zamanlarda.

Adım Önder Eren. 1976 Viyana/Avusturya doğumluyum. 2013 yılından beri önce bisiklet, sonra koşu ve nihayet triatlon sporu ile ilgileniyorum.
İstanbul’da oturuyorum ve sık sık Atatürk Havaalanı parkurunda ve Florya - Yeşilyurt hattında bisiklet antrenmanı yapıp, Florya Atatürk Ormanı ve Küçükçekmece Gölü kenarında da koşuyorum.

Strava Profilim

3 Beğeni

Çakma triatlet ve yarım Ironman

1967 model 53 bin km’ de, motor temiz, kaporta kafadan darbeli.
(Çevre yolu emniyet şeridinde bisiklet antrenmanı esnasında
arkadan çarpan araba yüzünden…)

Sinoloji (Çin Dili ve Edebiyatı) mezunu, aktif triatlet ve
freelance yaş grubu triatlon antrenörü

Bir erkek çocuk babası,
Yüzme-bisiklet-koşu aşığı, pragmatist, görsellik takıntılı,
tek yıldız dalgıç, ex body builder, çakma triatlet…

Kronoloji

1985- 2005 Vücut geliştirme ve fitness
2003 Triatlonla tanışma ve başlangıç
2009- 2013 www.cyclingtr.com ’ da Triatlon Editörlüğü
2012 Türkiye Triatlon Şampiyonası +40 Türkiye üçüncülüğü
2013 Türkiye Triatlon Şampiyonası +45 Türkiye beşinciliği
2103-2016 Türkiye Triatlon Federasyonu Basın Kurulu Başkanlığı
2014 Türkiye Triatlon Şampiyonası +45 Türkiye Şampiyonu
2015 Şampiyona yarışından iki gün önce kaza nedeniyle kaçan
Türkiye kupası, teselli üçüncülük kupası :frowning:
2016 Türkiye Şampiyonası’ nda patlayan lastik yüzünden kaçan kupa ile dördüncülük
2016 Gloria Ironman 70.3 Türkiye, 5:12:30 ile finisher
2017 Türkiye Triatlon Şampiyonası +50 Türkiye Şampiyonu
2018 Türkiye Triatlon Şampiyonası +50 üçüncülüğü
2018-2019 www.triatlondünyası.com’ da triatlon editörlüğü
2019 Türkiye Triatlon Şampiyonası +50 ikinciliği

Halen Türkiye Triatlon Federasyonu fahri Basın Kurulu Başkanı
www.bikepedia.com ’ da Triatlon Editörü&
www.yarısbul.com’ da blog yazarı

Strava profilim: https://www.strava.com/athletes/3422993

6 Beğeni

Alpay hocam bu forumda olman büyük kazanç. Hoşgeldin.

2 Beğeni

Rica ederim. Ne demek. Umarım çorbada tuzumuz olur. :pray:

2 Beğeni

“cakma triatlet” yazmissiniz , buyuk alcak gonulluluk, ustad . :slight_smile:
insanlar , instagram profillerine , daha 25 kms ortalamayi gorunce “profesyonel bisikletci” falan yaziyorlar :slight_smile:

2 Beğeni

Sevgili dostum, ben 37 yaşında bebek adımları ile başladım. Yani kökenden triatlet değilim, o yüzden öyle yazdım. Bu işe küçük yaşlardan beri emek verip milli olan triatletlerin emeğine saygısızlık etmek istemedim.

6 Beğeni

Selamlar,

Ben Bahattin. Yaklasik 2-2bucuk senedir sporla ilgileniyorum. 1 bucuk senedir de spesifik olarak Triatlon ile ilgileniyorum. Kosu, Bisiklet ve triatlona @onder in tavsiye ve gaziyla basladim. :raised_hand:

Bu surede 2 maraton kostum, 1 tane orta mesafe ironman bitirdim.

• Bisiklet antrenmanlarimi Yesilkoy-Sariyer arasinda yapiyorum. (Yenikapi - Havalimani loop u favorilerim arasinda)
  • Kosu antrenmanlarini Belgrad ormani (hafta sonlari) ve cirpiki parlinda yapiyorum genel olarak.

Strava Profilim: https://www.strava.com/athletes/23780087

4 Beğeni

Hoş geldin Bahattin, tanıştığımıza sevindim. Bir gün beraber antrenman yapmak ve yarışmak dileğiyle :clap::clap::clap:

3 Beğeni

hosgeldiniz :slight_smile:

2 Beğeni

Tesekkurler hosbulduk :smiley:

3 Beğeni

Değerli forum üyeleri,Adım Oksal,1987 İzmir doğumluyum.Spor hayatıma 1998 yılında Triathlon ile başladım. Aynı yıllarda, Dağ bisikleti ve Yol bisikleti branşlarında aktif sporculuk yapıyordum.2001 yılında Triatlon Federasyonunun kurulması ile birlikte ilk milli takım sporcularından oldum. 2001-2012 yılları arasında,aralıksız, aktif olarak milli takımda görev yaptım.
Şuan İstanbulda bir Vakıf Üniversitesinde spor eğitmenliği ve yöneticilik yapmaktayım.
Bu ortamın kurulmasında emeği olan kişilere teşekkür ediyorum.En kısa zamanda daha da büyüyerek, Triatlon branşında bilgi paylaşımı yapabileceğimiz, yeni ve eski triatletlerin etkileşimlerinin üst seviyede olacağı bir platform olması dileği ile.
İyi forumlar, sağlıklı günler.

5 Beğeni

Sevgili Oksal, seni burada görmekten büyük mutluluk duydum. Bilgi ve tecrübelerin herkese faydalı olacağına inanıyorum. :ok_hand:

3 Beğeni

Hoşgeldiniz. Sizinle triatlonforum.com bir kat daha güçlenmiş oldu. :clap:

3 Beğeni

Herkese merhaba,
Ben Umut Korkmaz. 47 yaşında, evli ve 13 yaşında ikiz çocuk babasıyım.
Makine mühendisiyim. Yıllarca AVM işletmesi, inşaatı, zincir mağaza inşaat ve teknik işletmesinde görev yaptım. Şu aralar bağımsız bina elektromekanik işleri tasarım/kurulum ve teknik işletme danışmsnlığı yapmaktayım.
Hayatım sporla geçti, yaşından beri bisiklet tepesindeyim. Üniversitede aktif dağcılık ve kaya tırmanışı yaptım.
Triatlonla 2015’de İznik yarışı ile tanıştım, büyük hikaye. Bir ara anlatırım. Hayatımda çok büyük değişiklik yaptı.
Küçükyalı’dan 3 ay önce Çekmeköy’e taşındık. Sahilde binmekten sonra artık bol bol ormanda bisiklet yolu gözüktü bana.
Tekrardan selam ve sevgiler.

5 Beğeni

Sevgili Umut, hoş geldin :clap::clap::clap:

Hoşgeldiniz. Yeni eviniz de hayırlı uğurlu olsun.
Çekmeköy benzeri bir plan - hedef de bende var: Bahçeköy veya Sarıyer köyleri.
Ormana yakın olmak hem koşma hem bisiklet açısından inanılmaz geliyor fikir olarak. Bulunduğum yerde de Florya ormanı olsa da Belgradın yerini tutmuyor tabi:)

1 Beğeni

Selamun Aleyküm arkadaşlar ben Necmeddin triatlonla alakalı pek bilgim yok. Amasya merzifonda yaşıyorum. 44 yaşında 2 çocuk babasıyım. Büyük oğlum 9 yaşında ve küçük oğlum 6 diyecek temmuzda.

Bol bol serbest stil dağ yürüyüşü , balıkçılık, bir zamanlar zıpkınla dalma, yüzme( ege denizinde bir zamanlar ,şimdilerde tatlı suda bazen) ve bisiklet 17-18 lı yaşlardan beri. Yalnız son bir yıldır yapmış olduğum diğer aktivitelerin yanına bisikleti tamamıyla hayatıma katarak sürmeye başladım ekipmanlı bir şekilde diyebilirim. Çocuklarımada bisiklet disiplini kazandırmaya çalışıyorum. Triatlona olan merakım kendimden ziyade çocuklarımı bu alana yönlendirme isteğim.
Bisiklet forumda başlığı görünce düşünmeden üye oldum. Size ve forumunuza üyelikten başka çok bir katkım olmayacak. Bunun bilinmesini isterim. Kendimi geliştirme ve öğrendiklerimle evlatlarımı yetiştirebilme adına siz saygıdeğer ustalara öğrenci olmaya talibim. İnşallah bu kardeşiniz tarafınızdan kabulgörür .

Çok uzun yazdım farkındayım. Burada bulunma amacım belli olsun diye. Forumunuz spor ve sporcu yetiştirme adına hayırlara vesile olur İnşallah.
Tüm saygılarımla hoşça kalın her daim.

3 Beğeni

Hosgeldiniz Umut Bey , ben de hem 20 yasinda ikiz babasiyim (kiz) hem de idealtepe de oturuyorum. muhakkak sizlerle sahilde beraber surus yapmisizdir. :slight_smile:

1 Beğeni

Hosgeldiniz Necmeddin Bey , forumdan fazlasiyla mutlu olacaginiza eminim , hepimize bilgi acisindan cok katkı saglayan bir olusum. :slight_smile:

2 Beğeni

Necmeddin bey, hoş geldiniz. Amacımız, herkesin ne seviyede olursa olsun bilgi ve birikimlerini paylaştığı seviyeli bir ortam yaratılmasına yardımcı olmak. Umarım hoşca vakit geçirir ve faydalanırsınız. Minikler için de başlangıçta ne yapılması gerekiyor önünüzdeki günlerde paylaşımda bulunmaya çalışacağım.

2 Beğeni